2018/2019 Saturday Pennant Teams

FIRST TEAM

Division 2 - Section 1 Sunday November 11th 1.00pm

Port Melbourne  v Altona @ Altona 

Skippers            

             

           
               
Thirds

 
 
Seconds  

 
 
Leader  
 
 
 

 

SECOND TEAM

DIVISION 6 - Section 6

Port Melbourne 2 v Armadale @ Home Saturday November 10th 1.00pm

Skippers                                                                                    
Thirds        
Seconds        
Leader        


THIRD TEAM

D7 - Section 1

Port Melbourne v Altona North @ Home Saturday November 10th 1.00pm

Skippers                                                     

                    

Thirds



Seconds    

Leader  



Saturday Pennant Fixture

No 1 - Side Div 2 

Manager: Tom Ross
Round Opposition Date Venue Comment Round Date Venue Comment
1 Rosamond 6th Oct Home   10 9th Dec Away  
2 Altona Sports 12th Oct Away  Friday Night 6.30 start 11 15th Dec Home  
3 Deer Park 19th Oct Away  Friday Night 6.30 start 12 11th Jan Home   Friday Night 6.30pm start
4 Melton 27th Oct Away   13 19th Jan Home  
5 Marybyrnong Park 3rd Nov Home   14 2nd Feb Away  
6 Altona 11th Nov Away Sunday 1.00pm start 15 10th Feb Home  Sunday 1.00pm start
7 Hoppers Crossing 24th Nov Home   16 16th Feb Away  
8 Williamstown 1st Dec Home   17 23rd Feb Away  
9 Yarraville/Footscray 8th Dec Away   18 2nd Mar Home  
                 
No 2 Side - Div 6
Manager
Round Opposition Date Venue Comment Round Date Venue Comment
1 Melton 8-Oct Away   10 17-Dec Home  
2 Footscray Park 15-Oct Home   11 14-Jan Away  
3 Altona 22-Oct Away   12 21-Jan Home  
4 Werribee 29-Oct Home   13 28-Jan Away  
5 Palm Lake 12-Nov Home   14 4-Feb Away  
6 Deer Park 19-Nov Away   15 11-Feb Home  
7 St Albans 26-Nov Home   16 18-Feb Away  
8 Sunshine City 3-Dec Away   17 25-Feb Home  
9 Hoppers Crossing 10-Dec Home   18 3-Mar Away  
                 
No 3 Side - Div 7
Manager
Round Opposition Date Venue Comment Round Date Venue Comment
1 Bye 8-Oct     10 17-Dec    
2 City of Melbourne 15-Oct Home   11 14-Jan Away  
3 Rosamond 22-Oct Away   12 21-Jan Home  
4 Yarraville Footscray 29-Oct Home   13 28-Jan Away  
5 Moonee valley 12-Nov Home   14 4-Feb Away  
6 Williamstown 19-Nov Away   15 11-Feb Home  
7 Brunswick 26-Nov Home   16 18-Feb Away  
8 Flem / Ken 3-Dec Away   17 25-Feb Home  
9 Sunshine RSL 10-Dec Home   18 3-Mar Away  

 

Midweek Tuesday Pennant Fixture

No 1 - Side Div 2 

Manager: Dale McNamara
Round Opposition Date Venue Comment Round Date Venue Comment
1 Keilor 27-Sep Away   10 6-Dec Home  
2 Melton 4-Oct Home   11 17-Dec Away  
3 Yarraville Footscray 11-Oct Away   12 20-Dec Home  
4 Sunbury 18-Oct Home   13 17-Jan Away  
5 Newport 25-Oct Away   14 24-Jan Home  
6 Hoppers Crossing 27th Oct Away   15 31-Jan Home  
7 Sunshine City 15-Nov Home   16 7-Feb Away  
8 Rosamond 22-Nov Away   17 14-Feb Home  
9 Sunshine VRI 29-Nov Home   18 21-Feb Away  
                 
No 2 Side - Div 4
Manager
Round Opposition Date Venue Comment Round Date Venue Comment
1 Deer Park 27-Sep Home   10 6-Dec Away  
2 Laverton 4-Oct Away   11 17-Dec Home  
3 Altona 11-Oct Home   12 20-Dec Away  
4 Yarraville 18-Oct Away   13 17-Jan Home  
5 Newport 25-Oct Home   14 24-Jan Away  
6 Hoppers Crossing 27th Oct Home   15 31-Jan Away  
7 Palm Lake 15-Nov Away   16 7-Feb Home  
8 Werribee 22-Nov Home   17 14-Feb Away  
9 Essendon 29-Nov Away   18 21-Feb Home